آزمایشگاه شرکت سهند آوای یاران، مجهز به تمامی تجهیزات آزمون های مشخص شده در استانداردهای ملی 5916، 5917 و 7341 و 14434 برای آزمون لامپ کم مصرف و LED می باشد. همچنین این شرکت  با کسب تأیید صلاحیت از اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، برای انجام آزمون های فوق، گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار را به شماره T/3403 دریافت کرده است.

 

در این آزمایشگاه انواع تست های روشنایی و ایمنی لامپ های کم مصرف و LED ، مطابق با استاندارد های ملی مذکور، به شرح زیر انجام می پذیرد: 

1. نشانه گذاری 
2. تعویض پذیری 
3. مقاومت عایقی 
4. استقامت الکتریکی 
5. استقامت مکانیکی 
6. افزایش دمای کلاهک 
7. مقاومت در مقابل حرارت 
8. مقاومت در برابر شعله و جرقه 
9. شرایط خطا 
10. ابعاد 
11. زمان راه اندازی 
12. زمان پایدار شدن 
13. توان لامپ 
14. شار نوری 
15. رنگ نور 
16. حفظ شار نوری 
17.طول عمر
18. برچسب انرژی
19- گشتاور خمشی (وزن و کشش محوری)
20- فواصل خزشی
21- حفاظت در برابر تماس تصادفی

[Not a valid template]

خط تولید محصولات روشنایی

شرکت سهند آوای یاران اولین شرکت تولید کننده لامپ كم مصرف در ایران است كه از سال 1374 تولید انواع لامپ کم مصرف را آغاز نموده است. در خط تولید این شرکت ، از جدیدترین تجهیزات لازم برای تولید انبوه صنعتی محصولات الكترونیك خصوصاً لامپ كم مصرف و LED استفاده شده است. وجود دو خط تولید کاملاً مستقل در این بخش، امکان تولید همزمان لامپ کم مصرف و LED را میسر می سازد. همچنین داشتن تجهیزات تست کامل قطعات این امكان را می دهد كه به طور روزانه و دائمی، مشخصات بالاست با لامپ برای همخوانی تنظیم گردد. برای بعضی قطعات این تستها بطور 100% انجام می پذیرد. میزهای مونتاژ تسمه نقاله دار، نصب قطعات الكترونیك با بالاترین راندمان را میسر می سازند. همچنین این میزها ، تکمیل لامپ را با بالاترین راندمان میسر می سازند و تست های متعددی در طول مسیر مونتاژ قبل از تست نهایی روی این خط، انجام می گیرد. تست های متعدد روشنایی نهایی و ایمنی قبل از بسته بندی لامپ ها، به منظور اطمینان از حصول بالاترین کیفیت و عدم وجود هر گونه مشکل و انطباق با استاندارد ملی انجام می گیرد. لازم به ذکر است که تا مرحله قبل از بسته بندی هر لامپ، چندین بار تست روشنایی انجام می شود و در مجموع، 23 تست مختلف روی اجزاء و قطعات لامپ ها صورت می پذیرد.

 

[Not a valid template]

واحد کنترل کیفیت شرکت سهند آوای یاران مفتخر است که کلیه تجهیزات مورد نیاز جهت کنترل های لازم در طی فرایند تولید لامپ های روشنایی کم مصرف و LED را به کار گرفته است.

این واحد با داشتن کادری مجرب و با انجام بازرسی مواد اولیه حین تولید و محصول نهایی و انجام آزمون های مختلف، کیفیت لامپ های تولید شده را تضمین می نماید. تست های عمر و سوئیچینگ بر روی لامپهای نمونه برداری شده، به طور مداوم انجام می پذیرد.

این آزمایشگاه مجهز به تمامی تجهیزات آزمون های مشخص شده در استانداردهای ملی 5916، 5917 و 7341 و 14434 می باشد. همچنین این شرکت با کسب تأیید صلاحیت از اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، برای انجام آزمونهای فوق گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار دریافت کرده است. به علاوه، واحد کنترل کیفیت این شرکت فرایند کالیبراسیون بخش روشنایی را عهده دار می باشد و با انجام کالیبراسیون های داخلی و خارجی تجهیزات مورد استفاده در واحدهای مختلف، از صحت فرایند اندازه گیری و آزمون در کل فرایندهای تولید، کنترل کیفیت، تحقیقات، انبار و تعمیرات و نگهداری اطمینان حاصل می نماید. از آنجائی که در دانش مدیریت کیفیت، هر چه کنترل و پایش ها به سمت بازرسی مواد اولیه و حین تولید متمایل گردد، تضمین کیفیت ساده تر و ارزان تر خواهد بود، در این واحد نیز پایش های دوره ای برای رسیدن به این امر تعریف شده است. واحد کنترل کیفیت شرکت همچنین با تهیه و ارائه گزارشات مختلف از لامپهای برگشتی از مشتری، همواره سعی در حفظ رضایت مشتری دارد.

 

[Not a valid template]

واحد تحقیق و توسعه

آزمایشگاه تحقیق و توسعه (R&D) شرکت سهند آوای یاران مفتخر است که مجهز به کلیه تجهیزات لازم برای طراحی و تست لامپ های کم مصرف با بالاست الکترونیک می باشد . در این خصوص، سرمایه گذاری لازم جهت تهیه تجهیزات خاص تست های نوری و الکتریکی لامپ و بالاست انجام پذیرفته است. این تجهیزات علاوه بر فراهم کردن کلیه ابزار لازم برای فاز طراحی، برای پوشش کامل کلیه تست های مشخص شده در استانداردهای IEC60969 و IEC60968 مورد بهره برداری قرار می گیرند. این آزمایشگاه از مجهزترین آزمایشگاه های روشنایی حال حاضر در کشور می باشد. واحد تحقیق و توسعه این شرکت با بهره گیری از بهترین مهندسین ایرانی، سعی کرده است تا هر ساله با معرفی محصولات جدید به بازار و بهبود روز افزون محصولات قبلی، رضایت خاطر مشتریان خود را جلب نماید. در نتیجه به روز بودن دانش و تکنولوژی در شرکت سهند آوای یاران ، آزمایشگاه تحقیق و توسعه مجهز به دستگاه های اندازه گیری پارامترهای الکتریکی و نوری لامپ های LED (معمولی و پر توان ) و همچنین دستگاه سنجش انطباق با استاندارد های EMC و EMI می باشد. کره فتومتری در بخش تحقیق و توسعه شرکت امکان طراحی مناسب و کنترل کیفیت لامپ های نمونه را قبل از تولید انبوه فراهم می سازد. همچنین دستگاه های آنالیز کننده بالاست ها (Electronic Ballast Analyzer System) در طراحی برای بهینه کردن راندمان مدار و اندازه گیری دقیق پارامترهایی نظیر فرکانس، توان، ولتاژ، جریان، ضریب توان و غیره استفاده می شوند. دستگاه های اندازه گیری پارامترهای نوری و الکتریکی انواع لامپ LED، امکان طراحی مناسب و انتخاب بهترین نوع این محصولات را فراهم ساخته است.

عمده اهدافی که در واحد تحقیق و توسعه دنبال می شود: 1) طراحی انواع لامپهای کم مصرف با کیفیت 2) گسترش و طراحی انواع LED جایگزین لامپهای هالوژنی 3) گسترش و طراحی انواع پروژکتورهای LED 4) انجام پروژه های نورپردازی و طراحی روشنائی

 

[Not a valid template]